Nawigacja
Aktualności
  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  Linki
  Przetargi
  Ogłoszenia
  Dziękujemy!!!!
  Galeria

INFORMACJE URZĘDOWE
  Biuletyn Informacji Publicznej
  INFORMACJE MEN
  CYBERBEZPIECZEŃSTWO
  RODO
  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
  SZCZEPIENIA UCZNIÓW 12-18 lat

Nasza Szkoła
  Szkoła
  Historia szkoły
  Patron
  Misja szkoły
  Dokumenty
  NAUCZANIE ZDALNE

Szkolna Społeczność
  Rodzice
  Prawa dziecka

Nasza Praca
  Prace nauczycieli
  Projekty i działania
  Konkursy
  Osiągnięcia
  Innowacje
  Certyfikaty
  Galeria
  Archiwum

Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie ŁAŃCUCHÓW

Fundusze Europejskie

LEGENDY NA SZNURKU

Zapraszamy do udziału w projekcie dofinansowanym ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 pn. Legendy na sznurku - warsztaty tworzenia marionetki.
W pierwszej części projektu w miesiącu lipcu zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno - literackim Postać - Legenda, skierowanym do dzieci i młodzieży szkół podstawowych Gminy Milejów. Konkurs ma na celu zapisanie zasłyszanych legend związanych z postaciami historycznymi z terenu Gminy Milejów. Prace plastyczno - literackie (opis legendy wraz z rysunkiem portretującym opisywaną postać) należy złożyć do GOK do 21 lipca. Szczegóły konkursu znajdują się w załącznikach regulamin i karta zgłoszenia.
W drugiej części projektu w miesiącach sierpień i wrzesień odbędą się wielopokoleniowe warsztaty tworzenia marionetki skierowane do dzieci i rodzin. Uczestnicy wykonają marionetki przedstawiające postacie historyczne wyłonione w konkursie. Finałem projektu będzie spektakl Legendy na sznurku z udziałem marionetek i uczestników warsztatów.

Szczegółowe informacje u koordynatorki projektu Dominiki Korneckiej tel. 81 7572032.


regulamin projektu
POBIERZ !!!!

karta zgłoszenia
POBIERZ !!!!
BEZPIECZNE WAKACJE

Zbliżają się wakacje, dlatego naszą szkołę odwiedziły panie policjantki z KPP w Łęcznej, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Pogadanki odbyły się we wszystkich klasach I-VIII oraz oddziałach przedszkolnych. Panie policjantki mówiły o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Wszyscy niezależnie od tego, czy spędzą ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wspólnie z uczniami przypomniały zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach: na placu zabaw, nad wodą, w górach. Policjantki przestrzegały uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Przypomniały o bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz ostrzegały przed nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi w Sieci. Ważnym elementem spotkania było przypomnienie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.
Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie z pewnością zadbają o to, żeby wakacje były wspaniałe, a przede wszystkim bezpieczne.

Tekst: Marta Wawrzycka

DZIEŃ DZIECKA U PRZEDSZKOLAKÓW W ŁAŃCUCHOWIE

Oddziały przedszkolne obchodziły dziś Światowy Dzień Dziecka. Na zajęciach dzieci obejrzały film edukacyjny "Dzieci świata" oraz rozmawiały o prawach dziecka. Największą radość sprawiły dzieciom wspólne zabawy na świeżym powietrzu oraz upominki i poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Świetny nastrój towarzyszył nam przez cały dzień. lolWszystkim dzieciom z okazji ich święta, życzymy uśmiechu od ucha do ucha i spełnienia marzeń!clap

Tekst, foto: Anna Kudekska,
Monika Rydz-Szewczyk.

ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI <br>
My także chcemy wznosić latawce
i tak jak zdrowi biegać pod wiatr.
Niesprawną ręką zrywać dmuchawce
i z krótszą nogą poznawać świat.
Zróbcie nam miejsce, nie patrzcie wrogo.
Niepełnosprawni i chcą i MOGĄ
odkrywać góry, zawieszać słońce,
darować serca ? czujesz? ? gorące!
Otwórzcie okna po nocy dzwonku,
nie chcemy ciągle sterczeć w PRZEDSIONKU
/autor nieznany/

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to święto obchodzone co roku 5 maja, zapoczątkowane we Francji w latach 90-tych XX wieku. W Polsce Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną został ustanowiony w 1999 r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Dzień Godności ma na celu łamanie barier i stereotypów panujących w opinii publicznej na temat osób niepełnosprawnych intelektualnie. Dzięki obchodom tego dnia osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą zaprezentować swoje możliwości i umiejętności. 5 maja jest również okazją do podwójnej refleksji o sytuacji osób niepełnosprawnych. Oprócz obchodzonego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest to również Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Przygotowała: Marta Wawrzycka,

DZIEŃ ZIEMI 2021

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku 22 kwietnia. Jest to niezwykły czas, kiedy warto uświadomić sobie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Główny cel obchodzenia tego święta to wyrabianie poczucia odpowiedzialności za jej stan i promowanie postaw ekologicznych.W tym roku święto odbyło się pod hasłem ,,Przywróć naszą Ziemię?. Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się do akcji ,,Sprzątam swoją okolicę? zorganizowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski.Najmłodsi uczniowie z przedszkola i oddziału przedszkolnego wraz z ich wychowawcami wzięli się do pracy i pozbierali śmieci w okolicy szkoły.Nie zabrakło również działań starszych uczniów, którzy pod opieką rodziców lub opiekunów posprzątali najbliższą sobie okolicę. Było co robić, śmieci zostały posegregowane i wrzucone do odpowiednich pojemników.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie w tę akcję.

Przygotowała: Aneta Wójck.

NIE TYLKO "WKUWANIE"....

W tym tygodniu uczniowie ponownie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas Lubelskiej Próby przed egzaminem ósmoklasisty. Już za miesiąc przystąpią oni do tego najważniejszego egzaminu, podsumowującego naukę w szkole podstawowej. Na co dzień uczniowie przygotowują się do egzaminów pracując z arkuszami treningowymi. Tym razem powtórki przybrały zupełnie inną formę. Ósmoklasiści przygotowali plakaty, książeczki, lapbooki z wybranymi zagadnieniami z matematyki. Prace uczniów przyozdobiły szkolny korytarz a tutaj udostępniamy zdjęcia prac aby cieszyły oczy szerszej publiczności.

Prygotowała: Anna Nazarewicz.

WSPOMNIEŃ CZAR....
"W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali."

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Podczas naszego balu karnawałowego dzieci z grup przedszkolnych wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, zajączka, kotki, spider-many, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek np. czerwony kapturek. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.


Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Tekst, foto: Anna Kudelska,
Monika Rydz-Szewczyl.

EKOLOGICZNA DEKORACJA NA STÓŁ WIGILIJNY

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

zorganizował konkurs plastyczny:
Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z naszej szkoły.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 16.12.2020 roku.
1 miejsce: Hubert Mazur uczeń klasy IV i Paweł Manaj uczeń klasy VI.
2 miejsce: Wiktoria Tylec i Adam Manaj uczniowie klasy III.
3. miejsce : Maciej Pukas i Marcin Tylec uczniowie klasy I;
Bartłomiej Stamirowski, uczeń Oddziału Przedszkolnego;
Karol Manaj, uczeń Innych Form Wychowania Przedszkolnego.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !!!

Wszystkie prace biorące udział w konkursie zostały przekazane osobom samotnym i potrzebującym z naszej okolicy


Przygotowała: Aneta Wójcik

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Wzorem poprzednich lat, również w tym roku nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym ?Akademia Bezpiecznego Puchatka?. W czasie realizacji programu poruszane były następujące tematy:
- Bezpieczeństwo w domu;
- Bezpieczeństwo w drodze do szkoły;
- Bezpieczeństwo w szkole;
- Bezpieczeństwo w internecie;
Uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa wypełniając ciekawe karty pracy, układając puzzle, tworząc plakaty, rozwiązując zagadki, biorąc udział w zabawach ruchowych, darmowych i dydaktycznych, malując, a także słuchając i śpiewając piosenki związane z bezpiecznym poruszaniem się po ulicach. Korzystając ze strony internetowej https://akademiapuchatka.pl/pl zarówno dzieci jak i Rodzice mogli pogłębić swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa, dodatkowo dzieci miały możliwość rozwiązywania ciekawych zadań rozwijających pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Uczniowie rozwiązywali je w domu pod nadzorem rodziców.
Podsumowaniem uczestnictwa w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka był udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. Szkoła otrzymał również certyfikat potwierdzający udział w programie.

Przygotowała: Marta Wawrzycka,

ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

W przedszkolu trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia . Dzieci pod opieka pań Anny Kudelskiej i Moniki Rydz-Szewczyk piekły i dekorowały pierniki.
Współpracując ze Szkolnym Klubem Wolontariatu postanowiliśmy przekazać część pierników jako słodki podarunek dla dzieci z Domu Dziecka w Kijanach oraz osobom samotnym z naszej okolicy.

Tekst, foto: Anna Kudelska,
Monika Rydz - Szewczyk

DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r., którego celem jest zwrócenie społeczeństwu uwagi na problemy osób żyjących z dysfunkcjami organizmu oraz wyrównaniu szans i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu tych osób.
W roku 2006 na Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych została przyjęta Konwencja Praw Osób Żyjących z Niepełnosprawnością. Celem konwencji jest wolność i bezpieczeństwo, swoboda poruszania się, niezależne życie, ochrona zdrowia, nieograniczone korzystanie z wszystkich swobód i praw człowieka. Ważną tematyką jest też dostęp do przestrzeni i budynków użyteczności publicznej, informacji i komunikacji.
Niepełnosprawność jest jednym z ważniejszych problemów współczesnego świata. Według danych WHO ponad 650 mln osób na świecie jest niepełnosprawnych w następstwie psychicznych, fizycznych oraz sensorycznych niesprawności. Stanowi to około 10 proc. populacji. Natomiast w Polsce liczba osób niepełnosprawnych to prawie 5,5 mln. Najczęstszą przyczynę niepełnosprawności w Polsce stanowią schorzenia układu krążenia, narządów ruchu oraz schorzenia neurologiczne.
Celem corocznych obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych jest zwrócenie uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób niepełnosprawnych w życiu politycznym, społecznym, gospodarczym i kulturalnym.
W szczególny sposób zasługuje na uwagę ?Program Dostępność Plus? realizowany z funduszy europejskich na lata 2018-2025.
Założeniem programu jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach.

ZOBACZ WIĘCEJ !!!!
Strona 1 z 22 1 2 3 4 > >>
   Licznik Odwiedzin
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?